Toimipisteet

Helsinki

Osoite
Itämerenkatu 3 (5. krs)
00180 Helsinki
Puhelin 040 307 5100
Sähköposti helsinki@vmp.fi

VMP Varamiespalvelu Helsinki

fb logo VMP Helsinki

Helsinki – Henkilöstövuokraus ja rekrytointipalvelut

VMP Helsinki auttaa yrityksiä ja yhteisöjä kaikissa henkilöstövuokraukseen ja rekrytointiin liittyvissä asioissa lähes 30 vuoden kokemuksella. Työnhakijat löytävät kauttamme eri elämäntilanteisiin sopivaa työtä lukuisilta eri toimialoilta, aina keikkaluonteisesta työstä vakituisiin tehtäviin. Kauttamme saat myös kaikki VMP Oyj -konsernin palvelut.

Helsingin toimistollamme sinua palvelee yli 20 henkilöstöpalvelualan ammattilaista, jotka ovat valmiita auttamaan – olit sitten etsimässä apua yrityksesi paikallisiin pk-seudun tai koko maan kattaviin henkilöstöratkaisuihin. Lisäksi VMP Horecan ja julkisen sektorin kasvupalveluiden toimialatiimien osaaminen on käytössäsi helposti.

 

Henkilöstö

Aleksi Pantsu

myyntipäällikkö
Puhelin 040 307 5115
Sähköposti aleksi.pantsu@vmp.fi

Matti Nyman

myyntipäällikkö
Puhelin 040 307 5102
Sähköposti matti.nyman@vmp.fi

Hanna Rättö

HR-koordinaattori
Puhelin 040 307 5110
Sähköposti hanna.ratto@vmp.fi

Olli Nyman

HR-koordinaattori
Puhelin 050 443 2915
Sähköposti olli.nyman@vmp.fi

Essi Mäkinen

HR-koordinaattori
Puhelin 040 307 5107
Sähköposti essi.makinen@vmp.fi

Lilli Toukola

HR-koordinaattori
Puhelin 040 966 5007
Sähköposti lilli.toukola@vmp.fi

Alissa Saevskaia

HR-harjoittelija
Puhelin 040 3075 111
Sähköposti alissa.saevskaia@vmp.fi

Kiinteistö- ja muuttopalvelut

Puhelin 050 464 8669
 

tiimisähköpostit
kiinteistopalvelut@vmp.fi & muuttopalvelu@vmp.fi

Maiju Mynttinen

HR-koordinaattori
Puhelin 050 326 1950
Sähköposti maiju.mynttinen@vmp.fi

Jenna Harkonsalo-Streng

HR-koordinaattori
Puhelin 040 704 5518
Sähköposti jenna.harkonsalo-streng@vmp.fi

Katri Lenni-Taattola

HR-assistentti
Puhelin 050 352 1660
Sähköposti katri.lenni-taattola@vmp.fi

Milla Aro

HR-harjoittelija
Puhelin 050 476 4486
Sähköposti milla.aro@vmp.fi

Michaela Lappalainen

HR-koordinaattori, tapahtuma- ja turvallisuusvastaava
Puhelin 040 307 5116
Sähköposti michaela.lappalainen@vmp.fi

Viljo Julkunen

rekrytointipäällikkö
Puhelin 050 389 8747
Sähköposti viljo.julkunen@vmp.fi

Tiina Sandell

rekrytointikonsultti
Puhelin 040 307 5109
Sähköposti tiina.sandell@vmp.fi

Jonna Saarinen

Projektipäällikkö / VMP Pikaduuni
Puhelin 050 514 3003
Sähköposti jonna.saarinen@vmp.fi

Marko Lehtinen

asiakkuusjohtaja
Puhelin 040 307 5103
Sähköposti marko.lehtinen@vmp.fi

Heikki Ruohonen

liiketoimintajohtaja, julkinen sektori
Puhelin 040 142 9752
Sähköposti heikki.ruohonen@vmp.fi

Tari Solla

toimialajohtaja, julkinen sektori
Puhelin 040 849 7981
Sähköposti tari.solla@vmp.fi

Riina Miettinen

HR-assistentti
Puhelin 050 4377 560
Sähköposti riina.miettinen@vmp.fi

Heikki Lamminpää

liiketoimintajohtaja, VMP Varamiespalvelu
Puhelin 050 344 6454
Sähköposti heikki.lamminpaa@vmp.fi

Janne Mattila

HR-koordinaattori, työnjohtaja
Puhelin 050 359 6155
Sähköposti janne.mattila@vmp.fi

Milla Äikäs

rekrytointikoordinaattori
Puhelin 040 307 5053
Sähköposti milla.aikas@vmp.fi

Päivi Patala

Projektipäällikkö Urapalvelut, Erityisasiantuntija ESR-hanke
Puhelin 050 442 0185
Sähköposti paivi.patala@vmp.fi

Meri Halonen

Aluepäällikkö
Puhelin 040 307 5113
Sähköposti meri.halonen@vmp.fi

Maiju Holopainen

HR-asiantuntija VMP Helsinki, HR-koordinaattori ESR-hanke
Puhelin 050 462 0280
Sähköposti maiju.holopainen@vmp.fi

Maria Kiikka

Työhönvalmentaja, Urapalvelut
Puhelin 050 311 2404
Sähköposti maria.kiikka@vmp.fi

Saija Rättö

HR-assistentti, ESR-hanke
Puhelin 050 520 2527
Sähköposti saija.ratto@vmp.fi

Mari Tiedemann

rekrytoija, Pk-seudun rakennusala
Puhelin 040 120 6577
Sähköposti mari.tiedemann@vmp.fi

VMP Palkkapalvelut (valtakunnallinen)

Puhelin 010 581 4994 (8,35snt/puh+16,69snt/min)
Sähköposti palkkapalvelut@vmp.fi
 

työntekijöiden palkka-asiat ma-pe klo 9-11

VMP Laskutus (valtakunnallinen)

Puhelin 010 581 4994 (8,35snt/puh+16,69snt/min)
Sähköposti laskutus@vmp.fi
 

laskutukseen liittyvät asiat ma-pe klo 9-11

Varamiespalvelu 24/7

Puhelin 0100 86088
 

(30snt/min+pvm) palvelee valtakunnallisesti myös toimistoaikojen ulkopuolella