Toimipisteet

Helsinki

Osoite
Mannerheimintie 20 a (3krs.)
00100 Helsinki
Puhelin 040 307 5100
Sähköposti helsinki@vmp.fi

VMP Varamiespalvelu Helsinki

fb logo VMP Helsinki

Helsinki – Henkilöstövuokraus ja rekrytointipalvelut

VMP Helsinki auttaa yrityksiä ja yhteisöjä kaikissa henkilöstövuokraukseen ja rekrytointiin liittyvissä asioissa lähes 30 vuoden kokemuksella. Työnhakijat löytävät kauttamme eri elämäntilanteisiin sopivaa työtä lukuisilta eri toimialoilta, aina keikkaluonteisesta työstä vakituisiin tehtäviin. Kauttamme saat myös kaikki VMP Oyj -konsernin palvelut.

Helsingin toimistollamme sinua palvelee yli 20 henkilöstöpalvelualan ammattilaista, jotka ovat valmiita auttamaan – olit sitten etsimässä apua yrityksesi paikallisiin pk-seudun tai koko maan kattaviin henkilöstöratkaisuihin. Lisäksi VMP Horecan ja julkisen sektorin kasvupalveluiden toimialatiimien osaaminen on käytössäsi helposti.

 

Henkilöstö

Mika Halonen

myyntipäällikkö
Puhelin 040 307 5106
Sähköposti mika.halonen@vmp.fi

Matti Nyman

myyntipäällikkö
Puhelin 040 307 5102
Sähköposti matti.nyman@vmp.fi

Aleksi Pantsu

myyntipäällikkö
Puhelin 040 307 5115
Sähköposti aleksi.pantsu@vmp.fi

Meri Halonen

HR-päällikkö
Puhelin 040 307 5113
Sähköposti meri.halonen@vmp.fi

Juha Mattila

HR-asiantuntija
Puhelin 040 307 5108
Sähköposti juha.mattila@vmp.fi

Essi Mäkinen

HR-koordinaattori
Puhelin 040 307 5107
Sähköposti essi.makinen@vmp.fi

Hanna Rättö

HR-koordinaattori
Puhelin 040 307 5110
Sähköposti hanna.ratto@vmp.fi

Olli Nyman

HR-assistentti
Puhelin 050 443 2915
Sähköposti olli.nyman@vmp.fi

Kiinteistö- ja muuttopalvelut

Puhelin 050 464 8669
 

tiimisähköpostit
kiinteistopalvelut@vmp.fi & muuttopalvelu@vmp.fi

Maiju Mynttinen

HR-koordinaattori
Puhelin 050 326 1950
Sähköposti maiju.mynttinen@vmp.fi

Monna Laine

HR-koordinaattori
Puhelin 046 922 2159
Sähköposti monna.laine@vmp.fi

Katariina Laitinen

HR-assistentti
Puhelin 050 352 1660
Sähköposti katariina.laitinen@vmp.fi

Janne Mattila

HR-koordinaattori, työnjohtaja
Puhelin 050 359 6155
Sähköposti janne.mattila@vmp.fi

Michaela Lappalainen

HR-koordinaattori, tapahtuma- ja turvallisuusvastaava
Puhelin 040 307 5116
Sähköposti michaela.lappalainen@vmp.fi

Tiina Sandell

HR-asiantuntija
Puhelin 040 307 5109
Sähköposti tiina.sandell@vmp.fi

Milla Äikäs

HR-koordinaattori
Sähköposti milla.aikas@vmp.fi

Päivi Patala

Projektipäällikkö Urapalvelut, Erityisasiantuntija ESR-hanke
Puhelin 050 442 0185
Sähköposti paivi.patala@vmp.fi

Maiju Holopainen

HR-asiantuntija VMP Helsinki, HR-koordinaattori ESR-hanke
Puhelin 050 462 0280
Sähköposti maiju.holopainen@vmp.fi

Saija Rättö

HR-assistentti, ESR-hanke
Puhelin 050 520 2527
Sähköposti saija.ratto@vmp.fi

Maria Kiikka

Työhönvalmentaja, Urapalvelut
Puhelin 050 311 2404
Sähköposti maria.kiikka@vmp.fi

Mari Tiedemann

rekrytoija, Pk-seudun rakennusala
Puhelin 040 120 6577
Sähköposti mari.tiedemann@vmp.fi

Marko Lehtinen

asiakkuusjohtaja
Puhelin 040 307 5103
Sähköposti marko.lehtinen@vmp.fi

HoReCa-tiimi

palvelee ma-pe klo 7.00 - 17.00
Puhelin 040 307 5114
Sähköposti horeca@vmp.fi

Sini Sandström

avainasiakaspäällikkö / HoReCa ja kauppa
Puhelin 046 923 1960
Sähköposti sini.sandstrom@vmp.fi

Johanna Pitkänen

HR-koordinaattori / HoReCa ja kauppa
Puhelin 040 307 5114
Sähköposti johanna.pitkanen@vmp.fi

Ruusu Toivonen

HR-koordinaattori / HoReCa ja kauppa
Puhelin 040 502 0851
Sähköposti ruusu.toivonen@vmp.fi

Jonna Saarinen

Projektipäällikkö / VMP Pikaduuni
Puhelin 050 514 3003
Sähköposti jonna.saarinen@vmp.fi

Heikki Ruohonen

liiketoimintajohtaja, julkinen sektori
Puhelin 040 142 9752
Sähköposti heikki.ruohonen@vmp.fi

Tari Solla

toimialajohtaja, julkinen sektori
Puhelin 040 849 7981
Sähköposti tari.solla@vmp.fi

Minna-Rosa Kanniainen

asiantuntija, VMP Urapalvelu
Puhelin 050 453 0255
Sähköposti minna-rosa.kanniainen@vmp.fi

Roosa Pitkänen

asiantuntija, VMP Urapalvelu
Puhelin 050 494 9494
Sähköposti roosa.pitkanen@vmp.fi

Viljo Julkunen

rekrytointipäällikkö
Puhelin 050 389 8747
Sähköposti viljo.julkunen@vmp.fi

Heikki Lamminpää

liiketoimintajohtaja, VMP Varamiespalvelu
Puhelin 050 344 6454
Sähköposti heikki.lamminpaa@vmp.fi

Juha Pesola

toimitusjohtaja, VMP Oyj
Puhelin 040 307 5105
Sähköposti juha.pesola@vmp.fi

VMP Palkkapalvelut (valtakunnallinen)

Puhelin 010 581 4994 (8,35snt/puh+16,69snt/min)
Sähköposti palkkapalvelut@vmp.fi
 

työntekijöiden palkka-asiat ma-pe klo 9-11

VMP Laskutus (valtakunnallinen)

Puhelin 010 581 4994 (8,35snt/puh+16,69snt/min)
Sähköposti laskutus@vmp.fi
 

laskutukseen liittyvät asiat ma-pe klo 9-11

Varamiespalvelu 24/7

Puhelin 0100 86088
 

(30snt/min+pvm) palvelee valtakunnallisesti myös toimistoaikojen ulkopuolella